Utakmice

KK Kotor - KK Sedmica 68:69

U XI kolu juniorske lige naši momci su kao gosti savladali ekipu KK Kotor 68:69 (23:13; 9:16; 17:16; 19:24). Utakmica se igrala u sali Pomorske škole.

Sudije: Lakićević M. i Adžić M

Delegat: Lakićević M.

Domaćini su bolje i odlučnije ušli u utakmicu, sa mnogo više želje za pobjedom. Tako da su rano stigli do dvocifrene prednosti. Ali naši momci su igrali bolje i do kraja poluvremena smanjili zaostatak na 3 poena prednosti (32:29). Početkom treće četvrtine domaćin je stekao 17 poena prednosti i tada se mislilo da je utakmica riješena. Medjutim, naši momci su kolektivnom igrom smanjili zaostatak na 4 poena na kraju trećeg perioda 49:45. U zadnjoj četvrtini vodila se velika borba. Kotorani su na 2 minuta stekli sedam poena prednosti 66:59. Ali, naši momci se nisu predavali i stigli do poena zaostatka 66:65. I na 22 sekunde do kraja Giljača je postigao poene za 68:65. Ali naši momci su imali smirenosti i ispoštovali dogovor sa tajmauta. Pa je Maraš asistirao Borozanu koji je postigao trojku iz ćoška za 68:68. Domaćini su imali 14 sekundi za poslednji napad, ali su se spetljali i napravili duplu. Pa je na sekund i četri stotinke do kraja Maraš izvukao prekršaj gostiju i dobio dva bacanja i pogodio drugo za konačnih 68:69.

Dvocifreni kod nas su bili: Borozan 14 , Maraš 14 i Mrdak 10 poena. Kod domacina boljih od ostalih su bili:  Giljača 27, Joksić 13 i Božović 12 poena.