Utakmice

KK Sedmica - KK Šušanj 62:51

U XII kolu IB MCKL naš mladi tim seniora je savladao ekipu KK Šušanj 62:51 (6:16; 19:12; 16:14; 21:9)

Utakmica se igrala sali Ekonomske škole. Sudije: Lakićević M., Damjanović D. i Patković N. Delegat: Damjanović V.

Naši momci su, iako oslabljeni neigranjem Bulatovića i Đurovića, upisali nove bodove protiv Šušnja, koji je igrao bez najboljeg igrača Radovića. Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu i iskoristili totalnu zbunjenost i nesigurnost naših momaka, koji su na terenu izgledali kao prvi put da su se sreli. U prvoj četvrtini smo dali svega 6 poena. Imali smo šut iz igre 1od 16. Tek sredinom druge četvrtine naši momci se bude i polako tope prednost gostiju, koji ne odustaju od zonske odbrane. Gosti su na poluvremenu imali 3 poena prednosti. Postignutu prednost su uvećali sredinom treće četvrtine 28:36. Tada energijom Šćekić pokreće čitav tim i posle 21 promašenog šuta za tri, Peković pogađa i prelazimo u vođstvo. Ali, gosti u samoj završnici trojkom Vukovića dolaze u vođstvo 41:42. U zadnih 10 minuta naši momci su bili smireni i precizni u napadu i tako došli do pobjede. Kod nas su dvocifreni bili: Mijatović 14, Nedeljković 14 i Šćekić sa 10 poena, kod gostiju bolji od ostalih bio je Popović sa 25 i Vuković sa 10 poena.

Za naš tim su igrali: Raičević 2, Borozan, Bošković, Parović, Kaluđerović 2, Raičković 3, Ostojić 6, Nedeljković 14 poena i 7 asistencija, Šćekić 10, Peković 7, Grahovac 4 i Mijatović 14 poena i 11 skokova.